Laiko apskaita

Netikslių išdirbtų valandų nurodymas - reali žala įmonėms

Gebėjimas tinkamai valdyti darbo sąnaudas yra labai svarbus dalykas. Darbo laiko vagystė gali būti vienas iš veiksnių, turinčių įtakos pelnui, ir tai yra viena iš priežasčių, dėl kurių darbo laiko apskaitos programinė įranga tapo naudingu įrankiu versle. Darbo valandų stebėjimas ir darbo laiko registravimas naudojant modernią laiko sekimo programinę įrangą padeda užtikrinti, kad darbuotojų užfiksuotos valandos yra tikslios. Automatinis laiko sekimas ne tik efektyvina darbą, bet ir mažina klaidų tikimybę, kuri gali kilti dėl žmogiškojo faktoriaus.

Svarbu atkreipti dėmesį į detales.

Kartais darbuotojai nurodo netikslias išdirbtas valandas piktavališkai arba tiesiog pasitaikius žmogiškoms klaidoms.

Kas yra darbo laiko vagystė ir kodėl ji svarbi?

Darbo laiko vagystė yra didelė, bet paslėpta problema beveik visose pramonės šakose.

Iš esmės darbo laiko vagystė – tai praktika, kai darbuotojai darbdaviui pateikia darbo valandas, kurios nėra tikslios ir neretai darbuotojo naudai.

Darbo laiko vagystės gali būti įvairių formų:

  • Darbo laiko įrašymas už kitus asmenis
  • Darbo pradžia vėlesnė, nei sutarta
  • Darbo pabaiga anksčiau, nei sutarta
  • Ilgesnės nei sutarta pietų pertraukos
  • Viršvalandinis darbas ne sutartu darbo laiku
  • Asmeninė veikla darbo metu
  • Neefektyvus darbas

Taip pat pasitaiko atvejų, kai darbuotojai neturi tikslaus savo darbo laiko stebėjimo būdo ir neturėdami galimybės tiksliai apskaičiuoti kiek valandų išdirbo, jas nurodo suapvalindami tokiu būdu, kaip jam atrodo, ir tai ne visada daroma norint pasipelnyti.

Kaip netikslūs darbo laikai paveikia pelną?

„Begin OÜ“ atliktas tyrimas parodė, kad darbdaviai praranda apie 4,5 valandas per savaitę vienam darbuotojui.

Kitas Amerikos darbdavių federacijos atliktas tyrimas parodė, kad kas ketvirtas darbuotojas prisipažįsta, jog bent 75 proc. kartų darbo valandas suapvalina.

Jei turite daug darbuotojų ir daugelis iš jų savo darbo laikus dažnai suapvalina arba nurodo klaidingus, tuomet šią situaciją reikėtų išspręsti.

Priešingu atveju jūsų darbuotojai pateiks suklastotus darbo laiko apskaitos tabelius arba už neefektyvų darbo laiką jiems mokėsite ženkliai daugiau nei turėtumėte.

Nepagrįstas darbo užmokestis už neproduktyvias valandas – ne vienintelė žala, kurią įmonė patiria dėl šio proceso. Jei darbuotojai turi įprotį nurodyti klaidingą informaciją, tai gali turėti neigiamą poveikį visai darbovietei.

Pavyzdžiui, darbuotojai, kurie apgaulingai pateikia savo darbo valandas ir išsisuka nuo atsakomybės, gali sukelti priešiškumą darbuotojų, kurie sąžiningai išdirba jiems priklausančias darbo valandas. Kai kas nors sėkmingai apgaudinėja sistemą, sąžiningus darbuotojus tai labai nuvilia.

Tai taip pat gali turėti įtakos jūsų teikiamoms paslaugoms, ir visai įmonei, dėl prastos atliekamo darbo kokybės.

Verslo saugumas yra gyvybiškai svarbus, o darbo laiko kontrolė padeda išlaikyti sąžiningumą ir efektyvumą, kuris yra būtinas pelno didinimui, nes gautų projektų/užsakymų atlikimas yra greitesnis, o tai leidžia gauti daugiau užsakymų.

Ilgesnės atostogos, asmeninių reikalų tvarkymas darbo metu arba neefektyvus darbas gali stabdyti ir pelno didinimą, kadangi gautų projektų/užsakymų atlikimas lėtesnis, negalima gauti daugiau usakymų.

Suteikiama tiksli informacija apie išdirbtas valandas

Darbo laiko apskaičiavimas minutės tikslumu!
Išbandykite nemokamai
Murevaba juht

Prevencinės strategijos: Patarimai, kaip užkirsti kelią darbo laiko apgaulei

Pateikiame keletą strategijų, kuriomis galite pasinaudoti:

  • Pasikalbėkite su darbuotojais apie pasikartojančiai nurodomą neteisingą informaciją ir paaiškinkite, kodėl ji kenkia verslui.
  • Parenkite aiškią suminės darbo laiko apskaitos politiką, kurioje būtų nurodyta, kaip darbuotojai turi registruoti savo darbo laiką, ir aptarkite, kokios bus šios politikos nesilaikymo pasekmės.
  • Venkite vesti darbo laiko apskaitą popieriniuose tabeliuose, kadangi šį stebėjimą labai lengva apgauti. Vietoje to naudokite skaitmeninę darbo laiko apskaitos programinę įrangą. Naudojant tokią darbo laiko apskaitos sistemą apskaičiuoti ir gauti laikai visada tiklūs ir sistemos negalima apgauti bei suaplvalinti valandų savo naudai.
  • Ieškokite darbo laiko apskaitos sistemos, kurioje būtų biometrinių funkcijų (pvz., pirštų, veido atspaudų skaitytuvas), kad darbuotojai negalėtų užregistruoti vienas kito atvykimo į darbą.
  • Mobiliųjų darbuotojų atveju ieškokite darbo laiko apskaitos programos, kuri fiksuoja darbuotojų buvimo vietą (GPS), kad galėtumėte būti tikri, jog darbuotojai yra darbo vietoje
  • Priminkite darbuotojams fiksuoti atvykimą į darbo vietą ir išvykimą iš darbo vietos
  • Mokėkite darbuotojams sąžiningą ir konkurencingą darbo užmokestį. Jie bus labiau motyvuoti ir bus mažiau linkę pateikti suapvalintus savo naudai laikus.

Kodėl svarbu teisingai skaičiuoti išdirbtas valandas?

Daugeliu atvejų tai, kad darbuotojai ne visada nurodo teisingus išdirbtus laikus laikoma savaime suprantamu dalyku ir tam neskiriama daug dėmesio. Iš tikrųjų tai gali padaryti įmonei daugiau žalos, nei iš pradžių manyta.

Kiek žalos padaroma dėl netikslaus darbo valandų skaičiaus, galite pasitikrinti paspaudę ČIA

Suteikiama tiksli informacija apie išdirbtas valandas

Darbo laiko apskaičiavimas minutės tikslumu!
Išbandykite nemokamai
Murevaba juht