Darbo grafikai

Keturi darbo grafikų planavimo sprendimai

Darbo grafikų planavimas ir valdymas

Pirmos į galvą ateinančios mintys – visa tai taip sudėtinga, ir atima daug laiko.

Kadangi sudarant darbo grafiką reikia atsižvelgti į daugybę įvairių veiksnių, šio proceso negalima labai palengvinti nei planuojant popieriuje, nei „Excel“ programoje. Deja, šie du metodai vis dar labai dažnai naudojami.

Kas apsunkina šį procesą? Planuojant reikia atsižvelgti į Darbo sutarčių įstatymo reikalavimus, asmens darbo krūvį, normuotas valandas ir kt.

Kai kas mėnesį tenka susidurti su neplanuotais įvykiais, tokiais kaip liga, neatvykimas į darbą ar net netikėta komandiruotė, todėl ir atrodo, kad visą tai suvaldyti gana sunku.

Apžvelgsime keturias šiandien siūlomas darbo grafikų sudarymo galimybes ir pabrėšime jų privalumus bei trūkumus.

1. Planavimas popieriniame variante

Didelis pliusas yra tai, kad darbo grafikus galima planuoti bet kokiomis sąlygomis – nereikia interneto ar kompiuterio.

Be to, darbuotojai gali greitai ir lengvai patys pasižymėti norimas pamainas ir negalėjimus atvykti į darbą. Pastarasis variantas iš tikrųjų turi keletą didelių trūkumų. Tokiu būdu planuojant, pamainų tabelis gali tapti sunkiai suprantamas dėl skirtingo darbuotojų rašto ar sistemizuoto planavimo nebūvimo.

Dažnai kas nors sutepliojama, keičiamos pamainos arba reikalinga informacija pažymima ne toje vietoje. Net jei viskas darbo grafike surašyta, atlikus pakeitimus vis tiek tenka peržiūrėti visą informaciją ir ją sutikrinti, bei prireikus - vėl koreguoti.

Reikia palyginti standartines mėnesio valandas su planuotomis valandomis ir nustatyti, ar nebuvo viršvalandžių arba neišdirbtų valandų. Dažnai reikia susumuoti viršvalandžius arba neišdirbtas valandas dar per tam tikrą laikotarpį.

Kuriant darbo grafikus, planavimas yra lengvesnė proceso dalis, o jų administravimas ir yra tas sunkioji dalis.

2. „Excel“ lentelė

Palyginti su pipierinio tabelio planavimu, „Excel“ lentelės privalumas yra tas, kad žinant ir suprantant, kaip ji veikia, galima daug labiau automatizuoti ir organizuoti darbą.

Tačiau taip yra tada, kai žinoma, kaip panaudoti atinkamas formules. Neturint šių įgūdžių, darbas su „Excel“ taip pat užima daug laiko ir yra sunkus. Excel lentelėse suplanuotų pamainų ir neatvykimų į darbą neįmanoma palyginti automatiškai, reikia atlikti sutikrinimus patiems.

Pavyzdžiui, mėnesio normos valandas, švenčių dienas ir savaitgalius turi įvesti ir į juos atsižvelgti pats naudotojas – automatinio apskaičiavimo nėra.

Dažnai pasitaikanti„Excel“ problema yra ta, kad jei kas nors į skaičiavimus ar formules įvedama neteisingai, visas skaičiavimas tampa neteisingas ir, norint aptikti klaidą, reikia skirti daug laiko jog surasti klaidą.

Greičiau planuokite ir valdykite savo darbo grafikus!

TNaudojant darbo laiko apskaitos programinę įrangą darbo grafikus sudaryti lengviau, patogiau ir Tai vyksta automatiškai.
Išbandykite nemokamai
Murevaba juht

3. „Google Sheets“

Programos veikimo principas labai panašus į „Excel“. Didžiausias skirtumas tarp šių dviejų sprendimų yra tas, kad „Google Sheets“ programoje darbuotojai patys turi galimybę daryti dokumento pakeitimus, o kadangi tai yra internetinis sprendimas, visa informacija iš karto prieinama kitiems, kuriems dokumentas buvo perduotas.

Kartu dokumento autorius gali nustatyti apribojimus, ką ir kokia apimtimi galima keisti ar papildyti. Taip galima užkirsti kelią tam, kad kas nors per klaidą pakeistų skaičiavimus ar formules. „Google Sheets“ yra tarsi patobulinta „Excel“.

4. Darbo laiko programinė įranga

Vis dažniau norima išbandyti sprendimus, kuriuose didelė dalis skaičiavimų jau yra atlikta ir automatizuota darbo laiko grafiko kūrėjui.

Didžiausias viso to trūkumas yra tas, kad naujos sistemos mokymasis reikalauja šiek tiek laiko.

Dažnai žmonės nepasirengę žengti šio žingsnio, todėl šiandien daug darbo laiko grafikų vis dar sudaroma „Excel“ programa.

Darbo laiko apskaitos programinė įranga gali padėti įveikti popierinių variantų ar „Excel“ trūkumus. Nes apskaičiavimai bus atlikti už jus, taip pat sistema planuojant gali skaičiuoti ir suminę laiko apskaitą nurodyti normos valandas atsižvelgiant į darbuotojo etatą, apskaičiuoti galimus viršvalandžius, trūkstamas valandas ir kt.

Greičiau planuokite ir valdykite savo darbo grafikus!

TNaudojant darbo laiko apskaitos programinę įrangą darbo grafikus sudaryti lengviau, patogiau ir Tai vyksta automatiškai.
Išbandykite nemokamai
Murevaba juht