Biometrinis skaitytuvas – naudingas įrankis kiekvienai įmonei
Daugeliui iš mūsų pirštų atspaudų skaitytuvas asocijuojasi su sunkiai naudojama ir daug laiko reikalaujančia įranga.
Tačiau, šis sprendimas iš tiesų naudojamas suminės darbo laiko apskaitos procesui supaprastinti.
Šiandien daugelis administratorių visą darbo laiko apskaitos procesą turi rinkti informaciją popieriniuose tabeliuose arba „Excel“ lentelėse, tačiau, deja, šios pasenusios priemonės negali užkirsti kelio tokioms problemoms, kaip darbo laiko vagystės ar neteisingas ataskaitų teikimas.
Saugi ir paprastesnė alternatyva popieriniams tabeliams ir „Excel“ lentelėms yra pirštų atspaudų skaitytuvas.
Viena iš labiausiai paplitusių šios naujoviškos technologijos formų yra pirštų ir veido atspaudų atpažinimas. Paprasčiausia forma skaitytuvas nuskaito kiekvieno darbuotojo unikalų piršto arba veido atspaudą kiekvieną kartą, kai jis įeina į darbo vietą arba išeina iš jos.
Kam naudojamas biometrinis skaitytuvas?
Biometrinis terminalas yra naujas ir veiksmingas būdas stebėti darbuotojų darbą ar darbo laiką. Integruodamas biometrinį terminalą į žmogiškųjų išteklių vadybos strategijas, įmonė gali efektyviau valdyti darbo laiko duomenis, suteikdama personalo valdymo sistemoms išsamias analizes. Biometriniai duomenys dažniausiai naudojami darbuotojams identifikuoti ir informacijai apie jų atvykimą ir išvykimą tikrinti arba darbuotojų darbo našumui stebėti. Šis procesas papildo esamas žmogiškųjų išteklių valdymo sistemas, leisdamas tiksliai sekti ir analizuoti darbuotojų įsipareigojimus.
Kasmet vis daugiau įmonių nori supaprastinti savo įmonės darbo laiko apskaitą, pakeičiant varginantį popierinių dokumentų pildymą ir „Excel“ programą ir pereiti prie skaitmeninės darbo laiko apskaitos.
Grįžtant prie skirtingų registracijos būdų: dažniausiai naudojamas pirštų atspaudų nuskaitymas. Iš čia kilęs terminas „pirštų atspaudų įrenginys“ arba oficialiai „biometrinis įrenginys“.
Kokia technologija pagrįstas biometrinis įrenginys?
Pagrindinė biometrinės technologijos funkcija – rinkti unikalius duomenis, kad būtų galima identifikuoti darbuotojus, kai jie registruoja savo darbo laiką.
Yra nemažai prietaisų, kurie renka įvairių tipų duomenis (pavyzdžiui, akies rainelės atvaizdą, balsą, veido atvaizdą arba pirštų atspaudus.
Kaip veikia pirštų atspaudų skaitytuvas?
Darbo laiko registravimas pirštų atspaudų skaitytuvu yra paprastas procesas, užtrunkantis gerokai trumpiau nei darbo laiko apskaitos žiniaraščio pildymas.
Pirštų atspaudų skaitytuvas identifikuoja darbuotojus pagal jų unikalias savybes, pavyzdžiui, piršto atspaudą, ir yra įmonės darbuotojų darbo laiko apskaitos žiniaraščio dalis.
Pirštų atspaudų skaitytuvai naudoja išsamius pirštų atspaudų duomenis, kad patikrintų tuo metu terminale prisijungusio darbuotojo tapatybę. Tam įrenginys nenuskaito ir nesaugo viso pirštų ir veido atspaudo, tik kelis jo taškus, pagl kuriuos niekas kitas negalėtų identifikuoti asmens.
Vienas iš pirštų atspaudų skaitytuvo privalumų yra tas, kad darbuotojai negali vienu metu registruoti daugiau nei vieno asmens arba pateikti klaidingų duomenų, nes jie turi fiziškai dalyvauti registruojantis, todėl registracijos laikas bus tikslus ir nebus įmanoma priregistruoti kolegos, kurio pavyzdžiui nėra darbe.
Kodėl įmonės turėtų naudoti biometrinį įrenginį?
Biometrinės technologijos egzistuoja jau daugelį metų, tačiau tik dabar dėl šiuolaikinės pažangos jos tapo patogios naudoti įmonėms.
Pirštų atspaudų technologija padeda greičiau, tiksliau ir efektyviau identifikuoti darbuotojus ir valdyti darbo jėgą.
Kitaip nei magnetinės kortelės ar slaptažodžiai, kuriuos gali darbuotojas pamiršti ar kaip kortelę - pamesti, palikti namuose ir kt., žmonės naudodami pirštų ar veido atspaudus nėra įpareigoti ko nors nepamiršti ar nepamesti, taip supaprastinant registraciją. Laiko apskaitos registracijai naudojant terminalą jis panaikina galimybę darbuotojams nurodyti neteisingą informaciją apie išdirbtas valandas, ir taip nelieka galimybės sukčiauti.
Biometrinė sistema leidžia automatiškai apskaičiuoti darbuotojų dirbtas valandas, todėl sumažėja popierizmo ir laiko, sugaištamo rankiniu būdu apskaičiuojant darbo laiko apskaitos žiniaraščio duomenis. Sistema ne tik suteikia informaciją apie tai, kada atvyko ir išvyko darbuotojas bet ir apskaičiuoja viršvalandžius, darbą šventinėmis dienomis, naktinėmis valandomis ir kt.
Registruokite darbuotojų darbo laiką naudodami biometrinį skaityvuvą
Biometrinių duomenų atspaudų skaitytuvo naudojimo privalumai
Tinkamai įdiegus biometrinę technologiją, įmonės gauna neribotus privalumus.
Šiandieninė ekonomika vystosi, o technologinė pažanga pakeitė organizacijų veiklos ir elgsenos būdus.
Šiuolaikinės organizacijos, norėdamos dirbti efektyviai, turi gebėti prisitaikyti ir būti lanksčios verslo aplinkoje.
Štai pagrindiniai biometrinio terminalo naudojimo privalumai:
- Duomenys realiuoju laiku
- Didesnis našumas ir produktyvumas
- Padidintas darbuotojų atsakingumas
- Lešų sutaupymas dėl tikslios darbo laiko apskaitos
- Popierizmo, susijusio su darbo laiko apskaitos tabeliais, panaikinimas
- Automatinis darbo laiko ir lankomumo, t. y. bendro dirbtų valandų skaičiaus, apskaičiavimas
- Pašalinamos galimybės nurodyti neteisingą informaciją
Privatumas ir saugumas
Saugumas ir duomenų apsauga – du labai svarbūs ir aktualūs klausimai, kurių negalima ignoruoti.
Žmonėms, kurie savo darbo laiką fiksuoja biometriniu įrenginiu, tikrai nereikia nerimauti dėl saugumo rizikos. Tokiose sistemose nėra saugomas žmogaus piršto ar veido atspaudas. Terminalas iš specifinių piršto atspaudo savybių generuoja dvejetainį kodą ir perduoda jį programinei įrangai, taip sistema gali identifikuoti atitinkamą asmenį.
Tikrasis piršto/veido atspaudas nėra saugomas ar perduodamas internetu – tai padeda išlaikyti asmens privatumą.
Iš pradžių vartotojai į sistemą registruojami terminale, užfiksavus pirštų ar veido atspaudų atvaizdą. Tada atspaudas despecifikuojamas naudojant biometrinį algoritmą ir saugomas kaip skaitmeninis šablonas.
Šis algoritmas yra vienakryptis ir saugomų duomenų negalima pakeisti, nes tikrasis pirštų atspaudų atvaizdas niekada nėra saugomas nuskaitymo centruose ar duomenų bazėje.
Santrauka
Darbo laikas įmonėse gali būti stebimas įvairiais būdais. Sprendimas, kuris tinka vienai įmonei, gali netikti kitai.
Dėl darbo užmokesčio teisingo apskaičiavimo ir darbuotojų perėjimas nuo popierinės sistemos prie naujosios iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtingas, tačiau ilgainiui sutaupomos lėšos ir mažiau laiko skiriama administraciniam darbui.
Kuo mažiau laiko sugaištama popierizmui ir nesutarimams su darbuotojais, tuo daugiau laiko lieka verslą plėtojantiems sprendimams priimti.